MARLOW WINS - 2002 S3 4x (with Staines)
WS2 2x
N 2x
WJ18 2x
WS3 1x
(Ferguson)

Wycliffe Small Boats Head

Henley Sculls
J16 4x (with Maidenhead)

Marlow Long Distance Sculls
WJ18 1x (Brewer)
J16 1x (Fox)

Pairs Head of the River
WS3 2x
J18 2x

Wallingford Long Distance Sculls
J16 4x
WJ18
J16 2x

Abingdon Regatta
S4 8o
WJ 2x
WS3 2x
J18 2x
(with Maidenhead)
N 2x
Vet D 1x
(
Lenton)

Peterborough Summer Regatta
Saturday
WS3 1x (Chesney)
S3 2x
S2 2x
WS3 2x
Sunday
S3 2x
WS3 1x
(
Hopkins)

Commonwealth Regatta
GOLD
ENGLAND WLwt 4x (E Booker)
BRONZE
SCOTLAND WLwt 2x  (K Ramsey)

Maidenhead Regatta
S2 8o
S3 8o
N 4+
S3 4x
(with Maidenhead)
S1 4x
J15 2x
(with Maidenhead)
WJ 2x
S3 1x (
Baker)

Coupe de la Jeunesse
J 4x (with Sudbury, Henley and Dulwich College)

Henley Town & Visitors Regatta
WS1 2x

GB v France Match
WJ16 2x

National Championships
GOLD
WLwt 4x
(with TSS, UTRC & NCRA)
W Open 2- ( with OBUBC)
WJ16 2x
J15 2x
SILVER
Open 4x
(with  Bath Univ)
W Open 4x(with TSS, UTRC, NCRA)
WLwt 4- (with TRC & WRC)
WJ16 1x (Forrester)
BRONZE
WJ18 2x
WLwt 2x

Reading Town Regatta
WS4 8o
WS3 1x
(Ramsay)

Egham Regatta
S4 1x (Baker)

Marlow Regatta
E 2-

Marlow Town Regatta
Mxd 8o
J15 2x
WS4 2x
WN 2x
WJ18 2x
S4 4+

Weybridge Ladies Regatta
WS3 4+
WS4 4+
WVC 1x
(Reay)

Peterborough Spring Regatta
S1 1x (Thomas)

National Schools Regatta
GOLD
Championship 1x
(D Tipney)
WJ16 1x (Forrester)
WJ16 2x
SILVER
J16 1x
(D Tipney)
BRONZE
J15 2x
J15 1x
(Fox)

Twickenham Regatta
WS4 4+
WN 4+

Metropolitan Regatta
WS1 2x

Coate Water Park Regatta
WN 2x

Ghent International Regatta
GOLD
J16 2x
(with Evesham)
W8+ (with TRC, LBC, GRC, WRC, LRC)
SILVER
WJ18 4x
J18 1x
(D Tipney)
J16 1x (D Tipney)
BRONZE
WJ18 2x

Strathclyde Park Regatta
Open 4x (with George Watson's College)
J18 4x (with George Watson's College)
J18 8o (with George Watson's College)
J16 4+ (with George Watson's College)

Marlow Spring Regatta
WJ15 4x+
WS4 2x
WJ18 2x
J15 2x

Leicester Regatta
WS3 4+
WS4 1x
(Williams-Jones)

Birmingham Regatta
WS2 4+
WS3 4+
WS4 1x
(Williams-Jones)
M0 2-
MN 1x
(Chamberlin)

Ghent Spring Regatta
Saturday
WOpen 2-
Sunday
WOpen 2-

Junior Inter-Regional Championships
GOLD
WJ16 1x
(Forrester)
SILVER
J16 4+
(with Maidenhead)