MARLOW WINS - 2000

Henley Sculls - 28 October

J18 2x (as Marlow/Maidenhead)
J15 2x (as Marlow/Borlase)
J18 1x (B Tipney)
J15 1x (D Tipney)

Super Sprints - 14 October
J18 1x (B Tipney)

Reading Small Boats Head - 8 October
J18 2x (as Marlow/Borlase)
J18 1x (B Tipney)
J15 4x+ (as Marlow/Borlase)
J15 2x (as Marlow/Borlase)
J15 1x (D Tipney)

Wallingford Small Boats Head - 30 September
S1 1x (Thomas)
J15 4x+
J15 2x
J15 1x (D Tipney)

City of Oxford Royal Regatta - 19 August
S1 8o
S2 8o
S3 8o (as Marlow/Windsorian)
N 2x
S1 2-
S2 1x (B Tipney)
WS3 1x (McCulloch)
J14 2x
WJ16 2x
J15 1x (D Tipney)

Maidenhead Regatta - 5 August
S1 8o
S3 4+
WS1 4+
J14 4x+
S1 2-
S2 1x (B Tipney)
J15 1x (D Tipney)
J14 1x (D Tipney)
Vet D 1x (Wolton)

Henley Town & Vistors Regatta - 29 July
WS1 8o
S2 8o
S2 2x

Home International - 21 July
J18 1x Silver (Wright)

Molesey Regatta - 15 July
S3 8o
WJ14 1x (Brewer)
WJ16 2x

National Championships - 14 to 16 July
W Lwt 2- Silver
J 2x Bronze
J 1x Bronze (Wright)
J14 1x Bronze (D Tipney)

Bedford Quarts Sprints - 9 July
N 1x (Tipney)
J 2x (Leander/Marlow)

Henley Royal Regatta - 29 June to 2 July
Fawley Challenge Cup (Leander/Llandaff/Marlow)

Peterborough J14 Championships
J14 1x Silver (D Tipney)

Women's Henley Regatta - 18 June
WE 4+
WE 2-

Docklands Regatta - 4 June
WLwt 2-

Peterborough Regatta - 3 June
WE 4-
S2 2x
S3 1x (Ruinet)

National Schools Regatta - 28 May
Championship 2x (Hudson/Wright)

Metropolitan Regatta - 20 May
WE 4-
WS1 4-

Coate Water Park - 20 May
WS2 4+
J18 4x
N 2x
J14 1x (D Tipney)

Bedford Small Boats Head - 8 April
E 4x
WE 4+
WS1 4+
J 4x
J 1x (Wright) Fastest sculler overall

Women's Head of the River Race - 7 March
1 - Marlow/Nottingham/Imperial College/Sheffield/Thames Composite
2 - Marlow A
23 - Marlow B
90 - Marlow C

Henley Schools Head - 12/13 February
School/Junior 4x

Peterborough Head of the Nene - 5 February
Div 1 S3 2x M Ruinet/J Hooker - Winners. 
Div 2 S3 4x Marlow/Windsor Boys Sch - Winners and overall fastest 4x.
J1x (Hudson)